Херманщат с Антони Иванов удържа ЧФР Клуж

Антони Иванов игра цял мач за Херманщат при домакинското равенство срещу ЧФР Клуж. Двубоят завърши 0:0, въпреки доминацията на гостите и няколкото чисти положения, пропуснати от състава на Дан Петреску.

До почивката Херманщат имаше само една опасна атака, но Янис Стойка стреля неточно. През второто полувреме двубоят беше по-равностоен, а за домакините в игра влезе бившият нападател на ЦСКА и Левски Серджиу Буш.

В класирането Херманщат се намира на 7-о място с 13 точки и още не познава вкуса на загубата на собствен терен. ЧФР Клуж е 4-и с 15 точки, колкото има и Университатя (Крайова).

Изненада се получи в двубоя между ФКСБ и Петролул. Лошата форма на домакините продължи с равенство срещу непретенциозния Петролул – 1:1. Александру Балуца даде преднина на гранда от Букурещ в 3-ата минута, но в 30-ата Михай Попеску получи червен картон. Численото предимство на гостите от Плоещ даде резултат в добавеното време, когато Александру Тудорие донесе точката на тима си.

В класирането ФКСБ е на 10-о място с 10 точки – цели 11 по-малко от водача Университатя (Клуж).